ביקורו של השגריר דניאל שפירו

 

ביום שלישי, 2.10, היום הראשון של חול המועד סוכות, התכבדה השותפות בביקורו של השגריר דניאל שפירו בבית שמש. השגריר הגיע לעיר כדי ללמוד איך מגזרים שונים באוכלוסיה חיים ביחד; להיפגש עם אזרחים מארה"ב שגרים במקום וללמוד על יוזמות השותפות בתחומי בריאות ורווחת נשים.

הביקור החל בסוכתו של ראש העיר משה אבוטבול ולאחר מכן נלקח השגריר שפירו לסיור בעיר.

חלקו השני של הביקור אורגן ע"י השותפות. השגריר ביקש להיפגש עם נשים מתחום הבריאות והרווחה, היות וקידום בריאות נשים הוא אחד ממטרות הממשל האמריקני הנוכחי. השותפות עובדת עם יזמות בתחום הרווחה במשך ארבעת השנים האחרונות כחלק מתכנית ישראל 15 לבניית קהילה. לביקור זה הוזמנו 12 נשים מתחום בריאות הנשים וערכו שולחנות במרכז בריאות האשה של דינה גוודליה.ניתנה להן ההזדמנות להציג לשגריר ולאנשי צוותו את רעיונותיהן, תוצריהן ושירותיהן. לאחר מכן, בועז מפרקסיס, שותפנו לבניית קהילה ופיתוח אזורי, הציג את הרעיון לאירוח אירוע שיא בנושא בריאות האשה,בשיתוף עם העירייה, בשנת 2013. אחת מהבקשות הייתה לעבוד בשיתוף פעולה עם השגרירות בנושא אירוע זה ולהזמין את השגרירה הבינלאומית לנשים, מלאן ורוויר להשתתף בו.השגריר התרשם מהנשים ומהעבודה שהתבצעה ע"י השותפות בתחום זה. אנו מקווים ליצור שיתוף פעולה ארוך טווח עם השגריר והשגרירות!

בחלק השלישי של הביקור, השגריר נפגש עם אזרחי ארה"ב בביתם של דוד וזיווה שפירו (מייסדי מרכז רקפת – פרויקט שנתמך בעבר ע"י השותפות) למפגש שאלות ותשובות. בפגישה נדונו נושאים רבים ושונים: האביב הערבי, אירן,הבחירות המתקרבות. בנושף, רוב הנוכחים סיפרו לשגריר על הפרוייקטים והיזמויות החדשות, פעילויות ללא כוונת רווח ועוד, שנפתחו ביוזמת האמריקנים בבית שמש.

לכולם היה יום מוצלח במיוחד!

תודה רבה לדינה גוודליה על אירוח הביקור במרכז הבריאות; למיריאל סורוביץ' מצוות השגרירות, האחראית על הביקור ולהרליי סטארק ממחלקת היחסים הבינלאומיים בעיריית בית שמש.

תמונות: http://flic.kr/s/aHsjCkx36u

השגריר שפירו התארח אצל יזמות מקומיות ואזרחים אמריקאים בבית שמש המתפתחת והולכת. התחנה הראשונה היתה בסוכתו של ראש העיר אבוטבול ובבית הכנסת הסמוך.בשנים האחרונות, בית שמש הפכה דתית יותר ויותר ולשגריר נתנה ההזדמנות לשמוע איך מגזרים שונים חיים יחד. לאחר מכן הוא סייר ב"מהותא" – מרכז לבריאות האשה, ולמד על פרויקטים עסקיים חדשניים של 6 נשים. אחר הצהריים הוא התארח בביתם של דוד וזיווה שפירו ודבר עם קבוצת אמריקאים הגרים בבית שמש. השגריר גרר את צוות השגרירות למבשלה של משפחת שפירו כדי לטעום בירות מקומיות פופולריות. תודה רבה למארחים האדיבים מבית שמש על האירוח. איזו דרך נהדרת לחגוג את חג הסוכות!

בתמונה משמאל לימין: ראובן כהן, תיק הבריאות, עיריית בית שמש, גדעון ונר, מנהל השותפות, משה אבוטבול, ראש העיר, בית שמש, דניאל שפירו, שגריר ארה"ב בישראל, ברנדה גנות, שותפות ביחד, דינה גדליה, בעלת מרכז הוליסטי לנשים.

אודות sues