סביבה ישראל – כאיש אחד בלב אחד

תלמידות של כיתה ט' באולפנת אהבת ישראל ותלמידות כיתה ח' בבית הספר תורה אקדמי ביוהנסברג בדרום אפריקה ממשיכות לחזק את הקשר ביניהם ובין בית ספרם.  הקשר נוצר לראשונה ע"י סביבה ישראל בכיתה ז' במסגרת תוכנית הקשר האקולוגי של סביבה ישראל שמתקיימת יחד עם שותפות בית שמש – מטה יהודה – וושינגטון -  דרום אפריקה של הסוכנות היהודית.

בכיתה ז' הם למדו על מערכות אקולוגיות, השוו את גודל טביעת הרגל האקולוגית שלהם, החליפו צמידי ידידות ממוחזרים וערכו וידאו קונפרנסים לכבוד ראש השנה ויום ירושלים.

השנה התלמדות למדו ביחד על הקשר בין יהדות וסביבה, הכינו מצגות על בתי הספר שלהם. יצרו והחליפו תפילות ביניהם ושקיות בשמים להבדלה וערכו תחרות עיצוב חולצה.

השבוע נערך וידאו קונפרנס מסכם. הבנות בישראל ובדרום אפריקה לבשו את החולצה של התוכנית עם העיצוב המנצח שכלל בתוכו את דגלי ישראל, דרום אפריקה ואת הפתגם "כאיש אחד בלב אחד". הזוכה בתחרות תלמידה בדרום אפריקה קבלה מצלמה דיגיטלית ומחיאות כפיים חמות מכולם, הבנות הציגו את המצגות שהם הכינו על בית ספרם, קבלו את התפילות שהכינו ושרו ביחד לכבוד חודש כסלו שיר שמתאים לזמן שבו אנחנו נמצאים "יוונים נקבצו עלי."

בסוף החודש הבנות בדרום אפריקה יוצאות לחופש הגדול ובחודש ינואר הם יעלו לכיתה ט'. חלקם באות לישראל לביקורים משפחתיים והבנות באהבת ישראל מחכות שהם יבואו לבקר אצלם ולהמשיך לתחזק את הקשר שנוצר בין התלמידות ובתי הספר שלהם.  עכשיו תלמידות של כיתה י"א באולפנת אהבת ישראל מתחילות לתכנן את המפגש שיתקיים ביניהם ובין בנות תורה אקדמי שבאות לבקר אותם בחודש ינואר.

אודות sues